Sunday, September 30, 2012

Barcelona, pozostałe ciekawe miejsca

     Jako, że mój mąż jest wielkim fanem piłki nożnej, nie mogliśmy przepuścić takiej okazji jak mecz Ligi Mistrzów odbywający się właśnie w Barcelonie w czasie naszego pobytu. Bohaterami tego sportowego wydarzenia były FC Barcelona i Spartak Moskwa. Atmosfera na stadionie całkiem interesująca, ale największe wrażenie zrobił na mnie jego ogrom. Camp Nou może pomieścić prawie 100 tysięcy kibiców, co daje mu miano największego stadionu w Europie. Mój mąż był zachwycony, ja może mniej, ale jednak było warto.
Inne ciekawe miejsca w Barcelonie, to niewątpliwie Port de Barcelona, Muzeum Historii Katalonii, jak dla mnie również Las Ramblas del Raval z ogromnym posągiem milusiego kotka i inne ciekawe elementy sztuki umieszczonej w przestrzeni publicznej. Poniżej kilka ostatnich zdjęć z naszej katalońskiej wyprawy. 

Prot w Barcelonie

Port w Barcelonie

Budynek Portu w Barcelonie

Hałaśliwe skrzydlate stworzenia :p

Milusi kotek na La Rambla del RavalMuzeum Historii Katalonii

Muzeum Historii Katalonii

2 comments:

  1. Wspaniałe widoki, nawet stadion jest ok chociaż mecze mnie nie interesują, niestety :( jak tam Twój francuski? :)

    ReplyDelete
  2. Również nie należę do wielkich fanów piłki nożnej, ale potraktowałam wypad na stadion, jako turystyczną atrakcję, a przy okazji uszczęśliwiłam tym męża ;) Francuski jakoś powoli. Niedługo wrzucę post o zmianach, które właśnie się dokonują w kwestiach edukacyjnych jeżeli chodzi o moje postępy w nauce ;)

    ReplyDelete