Saturday, September 29, 2012

Barcelona, czyli miasto które należy koniecznie odwiedzić, cz II

     Barcelona, miasto wielu kultur i języków; miasto magiczne, które przyciąga rzesze turystów z całego świata. Metropolia otwarta, przyjazna, różnorodna, zarówno pod względem architektonicznym, jak i kulturowym. Barcelona, to miasto, które należy odwiedzić bez dwóch zdań i bardzo się cieszę, że akurat je wybraliśmy na naszą podróż poślubną.

Każdy w Barcelonie znajdzie coś dla siebie: wąskie, urokliwe uliczki Dzielnicy Gotyckiej, perły architektury Gaudiego, parki, ogromny port pełen pięknych jachtów, szerokie, zadbane plaże, muzea i galerie sztuki. Dla nocnych marków miasto nigdy nie zasypia i ten, kto ma ochotę spędzić wieczór na wycieczkach po barach i restauracjach nie będzie czuł się zawiedziony. Dla każdego więc coś interesującego.

Poniżej zdjęcia miejsc, kamienic, ulic, budynków, które mam nadzieję chociaż w jakimś stopniu przybliżą Wam to szczególne miasto i jego niepowtarzalny klimat. Barcelona jak dla mnie, to przede wszystkim genialny Antonio Gaudiego: charakterystyczne linie, zdobienia, "udziwnienia"; nie da się po prostu przejść obojętnie obok Casa Batllo czy Casa Mila. Zresztą sami zobaczcie:

 
Ulice Barcelony
Katedra w Barcelonie
Ulice Barcelony
Łuk Triumfalny w Barcelonie
Park Guell

Park Guell

Słynna salamandra w Parku Guell

Park Guell

Dom, w którym mieszkał Antonio Gaudi

Sagrada Familia

Casa Amatller przy Passeig de Gracia 41, projekt Josep Puig i Cadafalach

Casa Batllo rzy Passeig de Gracia 43, projekt Antonio Gaudiego

Casa Mila przy Passeig de Gracia 92, projekt Antonio Gaudiego

Hotel Casa Fuster przy Passeig de Gracia 132

No comments:

Post a Comment